Το μοτερ των υαλοκαθαριστήρων!

Συντονιστής: Moderators

Το μοτερ των υαλοκαθαριστήρων!

Δημοσίευσηαπό NIKVILLIOTIS την Τετ 14 Οκτ, 2009 9:23 pm

Μετά από 15' νεροποντής , το μοτέρ των υαλοκαθαριστήρων αρχίζει και "δουλεύει'' αργά, και μετά σταματάει.
(οι υαλοκαθαριστήρες είναι καινούργιοι).
Βέβαια από την αρχή που αγόρασα το..... :( :( "εργαλείο" :( :( ,το μοτερ μου έκανε "σχέδια".
Τέλος πάντων , μήπως ξέρει κανείς μοτέρ από άλλη μάρκα αυτοκινήτου που να ταιριάζει στο NIVA, να πάω να τ' αλλάξω???????(κι ας έχω ακόμη εγγύηση).
Απ΄ ότι μου είπαν και άλλο μοτέρ "μαμίσιο" να βάλω τα ίδια θα κάνει.
..τι να πώ?????? :( :( και σκεφτείτε ότι δεν το καταπονώ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!
Για άλλη μια φορά απογοητεύομαι με τ ' άμαξι , αλλά τι να κάνω πλέον????????
Αφού μπήκα στο χορό??????
NIKVILLIOTIS
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 953
Εγγραφη: Τετ 26 Νοέμ, 2008 8:29 pm
Τοποθεσια: Μικροχώρι-ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ

Re: ΜΟΤΕΡ ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό fon1 την Πέμ 15 Οκτ, 2009 6:42 am

Μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, γιατί το μοτέρ των υαλοκαθαριστήρων συγκεκριμένα είναι πραγματικά αθάνατο. Για να σου δώσω να καταλάβεις έχω αγοράσει ένα (μαμίσιο Niva) και το χρησιμοποιώ για άλλη δουλειά. Είναι πάμθφηνο - μόλις 15€ και πραγματικά σκυλί. Ρίξε μια ματιά μήπως είναι κάτι άλλο πριν το αλλάξεις
Μόνο Niva
Άβαταρ μέλους
fon1
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 113
Εγγραφη: Πέμ 07 Σεπ, 2006 12:07 pm
Τοποθεσια: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xorhe την Πέμ 15 Οκτ, 2009 11:28 am

Γειά σου σύντροφε!!!
Μου φαίνεται παράξενο να εχεις πρόβλημα με το μοτερ αυτό, συνήθως δεν βγάζει ζημιές, φυσικά μπορεί να εχει κάποιο ελάτωμα απο κατασκευής οπότε αφου είσαι ακόμα σε εγγύηση πήγαινε να στο αλλάξουν με ενα καινούριο και δεν νομίζω να ξαναέχεις πρόβλημα.
ΔΑΣΟΠΟΝΟΙ ΤΗΣ ΟΥΤΟΠΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
xorhe
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 371
Εγγραφη: Κυρ 25 Ιουν, 2006 6:49 pm
Τοποθεσια: ΡΕΘΥΜΝΟ

Δημοσίευσηαπό polyteknos την Πέμ 15 Οκτ, 2009 3:44 pm

συνηθως αφηνει τα μακτρα στη μεση ειδικα στη διακεκομενη κτλ εεε νικο???
δεν ειναι τιποτε αλλο απο τις πλατινουλες που εχει μεσα στο λευκο καπακακι που ειναι πανω στο μοτερ
επισης αν εχεις βαλει μεγαλυτερα μακτρα απο αυτα που συνιστα η μαμα το κουραζεις αρκετα και μετα απο λιγο φαινεται το ζορι
ΜΠΟΥΚΛΑΚΙΑΣ........!!!!!!

F-131 Ο.Φ.Δ.
Άβαταρ μέλους
polyteknos
Moderator

Δημοσ.: 1192
Εγγραφη: Τετ 21 Ιουν, 2006 3:27 pm
Τοποθεσια: ΑΧΑΡΝΑΙ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό xristost την Πέμ 15 Οκτ, 2009 6:53 pm

Κουραφέξαλα!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Εγώ έχω 40 μμ μάκτρα και δεν κάνει κιχ!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Απλά τους δουλεύω πάντα με νερό και ποτέ στεγνούς.
Άνοιξε το άσπρο καπάκι όπως λέει ο μπουκλάκιας και τρίψε λίγο τις πλατινες. Βάλε και γρασακι στις μπίλιες των αρθρώσεων και θα είσαι εντάξει.!!
NIBA И СУХОЙ ХЛЕБ !
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Εικόνα
(OFD F-130)
Άβαταρ μέλους
xristost
Moderator

Δημοσ.: 4158
Εγγραφη: Δευτ 22 Νοέμ, 2004 9:14 pm
Τοποθεσια: ζεφυρι

Δημοσίευσηαπό NIKVILLIOTIS την Πέμ 15 Οκτ, 2009 7:16 pm

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!!
Θα το κάνω και αυτό!!!!!
Όντως έχω βάλει λιιιιιιιιίγο μεγαλύτερα μάκτρα.
NIKVILLIOTIS
Site Admin
Site Admin

Δημοσίευσηαπό taxideytis την Πέμ 15 Οκτ, 2009 7:23 pm

λιιιιγο;
...αν δεν σε νοιάζει που βρίσκεσαι τότε δεν έχεις χαθεί....

http://www.drakotrypa.gr

ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ - ΑΥΤΑΡΚΕΙΑ. (και επιστροφή στις παλιές καλές συνήθειες...καιρός ήταν).
Άβαταρ μέλους
taxideytis
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 1943
Εγγραφη: Παρ 11 Ιαν, 2008 10:00 pm

Δημοσίευσηαπό NIKVILLIOTIS την Πέμ 15 Οκτ, 2009 8:06 pm

taxideytis έγραψε:λιιιιγο;

Ναί Κώστα , (1cm), γιατί δεν έχει περιθώρια για μεγαλύτερους.Θα "κτυπάνε" στο τελείωμα του παρμπρίζ.
NIKVILLIOTIS
Site Admin
Site Admin

Δημοσίευσηαπό xristost την Πέμ 15 Οκτ, 2009 8:32 pm

fon1 έγραψε:Μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, γιατί το μοτέρ των υαλοκαθαριστήρων συγκεκριμένα είναι πραγματικά αθάνατο. Για να σου δώσω να καταλάβεις έχω αγοράσει ένα (μαμίσιο Niva) και το χρησιμοποιώ για άλλη δουλειά. Είναι πάμθφηνο - μόλις 15€ και πραγματικά σκυλί. Ρίξε μια ματιά μήπως είναι κάτι άλλο πριν το αλλάξεις

Συντροφε Ξενοφων το μοτερακι εχει γυρο στα 30€ καινουριο...μηπος αυτο που πητες ηταν μεταχ.??? :roll: :roll: :roll:
NIBA И СУХОЙ ХЛЕБ !
Εικόνα
(OFD F-130)
Άβαταρ μέλους
xristost
Moderator

Δημοσίευσηαπό NIKVILLIOTIS την Πέμ 15 Οκτ, 2009 8:35 pm

xorhe έγραψε:Γειά σου σύντροφε!!!
Μου φαίνεται παράξενο να εχεις πρόβλημα με το μοτερ αυτό, συνήθως δεν βγάζει ζημιές, φυσικά μπορεί να εχει κάποιο ελάτωμα απο κατασκευής οπότε αφου είσαι ακόμα σε εγγύηση πήγαινε να στο αλλάξουν με ενα καινούριο και δεν νομίζω να ξαναέχεις πρόβλημα.

Σύντροφε έχω αρχίσει να ντρέπομαι , να πηγαίνω στα παιδιά στη LADA-οι οποίοι επαναλαμβάνω για πολλοστή φορά είναι ευγενέστατοι και εξυπηρετικότατοι , παρότι έχει μείνει ο Φώτης και 3 παιδιά ακόμη- και να τους παρουσιάζω προβλήματα ,.....καθότι είναι στην εγγύηση......Είναι 1.5 χρόνο αυτοκίνητο. :evil: :evil: :evil: :evil:
Στο κάτω -κάτω δεν είναι υπεύθυνοι για τις ζημιές που "βγάζει" το ΠΑΤΙΝΙ!!!
Διότι έτσι που κατάντησε η κατάσταση , να είμαι κάθε 15 με 20 μέρες στην αντιπροσωπεία , πατίνι κατάντησε και αυτό αλλά και η ζωή μου!!!
Αναρωτιέμαι και απογοητεύομαι , σαν θα λήξει η εγγύηση τι θα γίνει??????
Θα είμαι "μόνιμος κάτοικος" συνεργείων???????? :( :( :( :( :(
Ειλικρινά έχω απογοητευθεί , παρότι του έχω "ρίξει" !!!!ΤΑ ΛΕΦΤΑ !!!!!!για αξεσουάρς.
Ήδη τώρα που μιλάμε είναι μέσα στο συνεργείο από την Δευτέρα , και θα το πάρω την άλλη βδομάδα.
Ας είναι τουλάχιστον ΚΑΛΑ ο Φώτης και τα άλλα παιδιά που με βοηθάνε να αντιμετωπίζω τα προβλήματα.
Και επαναλαμβάνω.....σκέψου να το καταπονούσα με ειδικές διαδρομές , αναβάσεις κ.λ.π. που κάνετε εσείς οι υπόλοιποι!!!
Γι' αυτό δεν συμμετέχω και σε εκδρομές που πηγαίνετε.
Φοβάμαι μη πάθω καμμιά ζημιά στα κατσάβραχα και μετά τρέχω με οδικές βοήθειες και τα "παρελκόμενα",
και μου βγεί η εκδρομή ξυνή.
*****Ζητώ συγγνώμη αν είμαι εκτός τοπικ , αλλά είμαι πολύ απογοητευμένος και στεναχωρημένος.
NIKVILLIOTIS
Site Admin
Site Admin

Δημοσίευσηαπό xristost την Πέμ 15 Οκτ, 2009 8:43 pm

Νίκο για άρχισε να του φέρεσαι σκληρά γιατί το έχεις κάνει μπουλη μου φαίνεται και το καλόμαθες…..
Πήρες αρκούδα και προσπαθείς να το κανείς σκυλάκι του καναπέ!! Χα χα χα!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
NIBA И СУХОЙ ХЛЕБ !
Εικόνα
(OFD F-130)
Άβαταρ μέλους
xristost
Moderator

Δημοσίευσηαπό NIKVILLIOTIS την Πέμ 15 Οκτ, 2009 8:53 pm

xristost έγραψε:Νίκο για άρχισε να του φέρεσαι σκληρά γιατί το έχεις κάνει μπουλη μου φαίνεται και το καλόμαθες…..
Πήρες αρκούδα και προσπαθείς να το κανείς σκυλάκι του καναπέ!! Χα χα χα!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ααα , βρε Χρήστο. Για σκέψου να του έκανα αυτά που κάνετε εσείς στα δικά σας????
..θα είχα μόνιμο PARKING στο συνεργείο της αντιπροσωπείας!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Δυστυχώς τώρα που μπήκα στο χορό ...θα μάθω να χορεύω.
NIKVILLIOTIS
Site Admin
Site Admin

Δημοσίευσηαπό xorhe την Πέμ 15 Οκτ, 2009 8:58 pm

Μην απογοητεύεσαι σύντροφε και πάνω απο ολα μην σε παίρνει απο κάτω.
Θα εχεις διαβάσει απο πολλούς συντρόφους για τις παιδικές ασθένιες του Νιβα οταν ειναι μικρό ακόμα, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι οταν ενα παιδί μικρό οταν ειναι περνάει ανεμοβλογιά, ιλαρά η κοκκύτη οτι θα είναι άρωστο για πάντα...
Οταν θα λήξει η εγγύηση οι παιδικές ασθένιες θα περάσουν και με την σωστή συντήρηση δεν θα εχεις ιδιαίτερα προβλήματα. Οι περισότεροι απο εμάς που τρώμε τον χρόνο μας με αυτό το αυτοκίνητο πληρώνουμε το τίμημα και έχουμε και μια καλά οργανωμένη εργαλειοθήκη.
ΔΑΣΟΠΟΝΟΙ ΤΗΣ ΟΥΤΟΠΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
xorhe
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 371
Εγγραφη: Κυρ 25 Ιουν, 2006 6:49 pm
Τοποθεσια: ΡΕΘΥΜΝΟ

Δημοσίευσηαπό LEONARDOS την Πέμ 15 Οκτ, 2009 9:13 pm

Νίκο μου,εχουμε ξαναπεί οτι η σωστότερη αγορά ,είναι αυτή του ελαφρώς μεταχειρισμένου,ετσι ωστε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης να εχει λύσει ολα τα προβλήματα της "παιδικής ηλικίας".
Εσύ ομως εκτός απο τα προβλήματα παιδικής ηλικίας,προφανώς εχεις πέσει στην περίπτωση και προβληματικής εφηβείας,Χωρια οτι είναι και περίοδος που σέρνονται του ΚΟΣΜΟΥ οι ιώσεις. :mrgreen: :mrgreen: .
Σε παρακαλώ ακουσε και τον πρόεδρο,και δεν θα χάσεις.Μην το κρατάς μέσα στην ζέστη και στις κουβερτούλες.Ξαμόλησέ το στο βουνό,στο κρύο,στην βροχή,μπάς και ψοφήσουν τα μικρόβια. ( μεταξύ μας και σιγά μην ακούσουν και αλλοι.ΡΙΞΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙ,ΣΚΙΣΕ ΤΗΝ ΓΑΤΑ :twisted: :twisted: _)
Φίλε αυτά συνήθως είναι περαστικά και ανάξια να κάνουν εναν ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟ-ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ-ΛΑΣΚΑΡΙΣΜΕΝΟ-ΠΕΡΗΦανο ιδιοκτήτη ΝΙΒΑ να χάνει το ηθικό του.Γιαυτό μέτωπο ΨΗΛΑ,κοιλιά ρουφηγμένη μέσα,αισιοδοξία,και αααααστο ρε παιδάκι μου να περάσει. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
LEONARDOS
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 610
Εγγραφη: Παρ 23 Φεβ, 2007 9:08 pm
Τοποθεσια: ΔΙΟΔΙΑ ΜΑΝΔΡΑΣ

Δημοσίευσηαπό NIBAKIOC την Πέμ 15 Οκτ, 2009 9:49 pm

LEONARDOS έγραψε:... κοιλιά ρουφηγμένη μέσα,...

Αυτο ειναι λιγο δυσκολο για μενα αλλα με ολα τα αλλα συμφωνω...

Συντροφε Νικο μη μασας! Νιβα ειναι μωρε, αλλαχτα ολα στην εγγυηση, για αυτο την εχουν και μη ντρεπεσαι να πηγαινεις στο Φωτη, δουλεια του ειναι. Και πηγαινε το και κανα κατσαβραχο, κανα χωμα καλο, το Νιβα αν δεν παει χωμα μαραζωνει και αρωσταινει. Στο δικο μου 11 ετων αμαξι τα εν λογω μοτερακια μερικες φορες κουραζονται και πανε αργα, στην αρχη νομιζα και γω οτι χαλασαν, μετα ομως αρχιζουν και ξαναπανε γρηγορα. Δουλευουν ομως και δεν τα αλλαξα ποτε. Νιβα ειναι. Η μιζα οταν το αμαξι ειναι ζεστο κολλαει και κανει ενα τσικ και πρεπει να γυρισεις το κλειδι δυο τρεις φορες μεχρι να παρει. Παντα ομως παιρνει στο τελος. Στην αρχη ανησυχουσα, αλλα 8 χρονια που τοχω ποτε δεν με αφησε. Νιβα ειναι. Δεν θα αλλαξω μιζα η διακοπτη. Προχτες αρχιζε και εσκουζε το υδραυλικο τιμονι σα γαιδαρος που τον γα...ργαλανε. Ωχ λεω παμε για αντλια πολλα λεφτα. Παω μαστορα (δεν με αφησε το Νιβα), τι ηταν; ειχε πεταξει βυζι μεσα η σωληνα και δεν κυκλοφορουσε το υγρο. Κοστος 10 ευρα. Νιβα ειναι μωρε. Μη μασας και παγαινε καμμια εκδρομη με το κλαμπ να ξελαμπικαρει και το Νιβα και συ. Πριν δυο μηνες τα φτυσαν τα ηλεκτρικα και γινοταν χαμος, φωτα δεικτες, φλας, αλαρμι, χαμος λεμε, αλλα παλι δεν με αφησε. Αμαν λεω τι θα πλερωσω τωρα! Παω ηλεκτρολογο, μια γειωσουλα, κοστος 10 ευρω, τωρα τζαμι ολα. Νιβα ειναι. Μη μασας Συντροφε και χαλαρωσον και ολα θα πανε καλα και δε θα θες να οδηγησεις αλλο αμαξι γιατι το Νιβα εχει τα χουγια του αλλα ειναι αλκολικι και δεν υπαρχει αλλο Συντροφε!
3AKA3 MO CCCP
NIBAKIOC
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 97
Εγγραφη: Παρ 19 Ιαν, 2007 6:24 pm
Τοποθεσια: Μεγάλο Κάστρο (Ηράκλειο) Κρήτης

Επόμενο

Επιστροφή στην Βλάβες ελαττώματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες